Sesja na prezent

To wartościowy i kreatywny upominek. Podaruj Voucher do fotografa i spraw przyjemność osobie obdarowanej

Na co dzień co raz rzadziej wybieramy się do fotografa. Współcześnie najczęściej to fotograf przychodzi do klientów. Razem można zrealizować piękną sesję w plenerze lub zaaranżować seans fotograficzny w apartamencie. Często do dyspozycji jest też makijażystka i wizażystka. Przyjemną atmosferę na planie zdjęciowym organizuje fotograf. Podczas takiej sesji można wykreować ujęcia, które trafią na ścianę mieszkania lub do fotoalbumu. Na pewno będzie to wyjątkowa chwila dla osób pozujących.

Jakie są sesje zdjęciowe?

Jest mnóstwo technik zdjęciowych i tematów na sesje fotograficzną. Wśród najbardziej popularnych wyróżnić można sensualną, buduarową, modową i biznesową. Wiele osób sięga po usługi fotografa, aby profesjonalnie i świadomie kreować swój wizerunek. Są sesje bardzo osobiste i intymne, których fotograf nie może pokazać publicznie. Naprawdę. Wówczas gdy żona podarowała mężowi np. na kolejną rocznicę ślubu wspólną sesję sensualną. Powstaje fotostory tylko dla pary. Uczuciowy zestaw zdjęć kochających się osób. Pokazać emocje, delikatność i miłość między ludźmi to jest wielka sztuka.

Łatwiej jest przedstawić osobę na zdjęciach biznesowych, w standardowych, obowiązujących pozach. Kod kulturowy i obowiązujący dress kod jest ustalany każdorazowo na sesji. Ważne jest oświetlenie i tło. Z retuszem fotograficznym zdjęcia biznesowe ukażą profesjonalizm portretowanej osoby i firmy. Zazwyczaj wystarczą dwa lub trzy zdjęcia, aby można było cieszyć się świeżym, aktualnym wizerunkiem. Taki portret pomoże w kontaktach biznesowych lub przyczyni się do autopromocji podczas poszukiwania pracy. Dobrze jak firmy zgłaszają zapotrzebowanie do fotografa na organizację sesji korporacyjnej. Wówczas w siedzibie firmy powstają zdjęcia w spójnej, ustalonej formie. Takie zdjęcia mogą świadczyć o zgranym zespole ludzi i profesjonalnej komunikacji w firmie.

Można też podarować sesję na wieczór panieński lub kawalerski. Na wesoło pozować i utrwalać emocje uczestników. Wcielić się w rolę, po prostu dobrze się bawić w towarzystwie fotografa i dodatkowych atrakcji. Na taką sesję można zabrać rekwizyty, kolorowe tło i na miejscu wydrukować zdjęcia dla gości.

Są też osoby które potrzebują przygotować swoje portfolio by wejść do świata mody. Wówczas wymagane są zdjęcia w różnych pozach i strojach. Sesja do portfolio modowego będzie szansą na znalezienie ofert pracy w modelingu i współpracy z agencją kreatywną.

zdjęcia rodzinne

Czas rodzinny i przełomowe momenty w życiu rodziny można zarejestrować u fotografa. Wciąż trwa moda na sesje ciążowe, noworodkowe.

Rodzice zdecydują się również na znalezienie obsługi fotograficznej podczas chrztu świętego i urodzin dziecka. Po latach doceniamy takie zdjęcia. Zresztą jest to dobrze pomyślane, aby podczas takich wydarzeń była osoba z zewnątrz rodziny skupiona na wykonywania swojej pracy. Podczas takiej uroczystości fotograf może rozstawić fotostację drukującą zdjęcia i od razu wręczyć rodzinie pamiątkowe zdjęcie lub album z życzeniami.

Koszty sesji zdjęciowej

Sprawa z ceną za zdjęcia jest skomplikowana. Fotograf zazwyczaj oferuje usługę w pakietach. Podział cen pozwala na adekwatny wybór. Bo cena zależy od wielu czynników, chociażby od kosztów zewnętrznych takich jak: makijaż, wynajęcie apartamentu, wymiana tła, dobór rekwizytów i amortyzacja sprzętu. Niektórzy fotografowie pobierają również opłaty za dojazd. Rynek fotograficzny jest konkurencyjny. Trzeba dobrze przemyśleć daną sesję zdjęciową i rozważyć kto ma ją wykonać. Znajdziesz osoby zaczynające pracę w branży jaki te z wieloletnim stażem. Wówczas płaci się za doświadczenie i pewność dobrej obsługi. Pamiętaj, że każdy fotograf ma inny styl i osobowość, a to widać na zdjęciach.

Nawet wielkie agencje modowe i reklamodawcy zmieniają fotografów na kolejne sezony by odświeżyć spojrzenie na ich produkty.

A o jakich kwotach mówimy? Na pewno jest to wydatek kilkuset złotowy. Jednak czy da się kupić przeżycia, emocje i zmieniającą się urodę? Przy małych budżetach domowych można pomyśleć o wspólnym złożeniu się na fotoprezent wśród członków rodziny.

Jak szukać fotografa?

Ważne pytanie, gdy wszyscy jesteśmy fotografami. Przede wszystkim w sieci. Tam, na stronach internetowych, w mediach społecznościowych fotografowie eksponują swoje galerie i oferty. Nawiąż z wybranym twórcą kontakt i sprecyzuj swój cel fotograficzny. Można też z polecenia. Osoby dobrze obsłużone przez fotografa mogą zadowolić kolejnych klientów. Jak już nawiążesz pierwszy kontakt poproś o dostęp do galerii zrealizowanych prac, zleceń. Umów się na zakres prac i zdobądź wycenę. Jak się uda to spotkajcie się lub porozmawiajcie by przełamać pierwsze emocje.

Podobał się artykuł? Jeśli potrzebujesz fotografa to zapraszam do współpracy.