Fotograf Bydgoszcz

Zajęcia z fotografii dla dzieci

Gdzie zapisać dziecko na zajęcia w Bydgoszczy?

Bydgoszcz

 

Poznaj miejsca warte uwagi w tym prostym zestawieniu. Rozpoznaj ofertę, formy i metody rozwoju pasji. Dopasuj miejsce do potrzeb dziecka

Młodzieżowe Domy Kultury

Do wyboru masz ofertę publicznych placówek z wieloma zajęciami pozalekcyjnymi. W niektórych Młodzieżowych Domach Kultury są również zajęcia z fotografii dla różnych grup wiekowych. Zajęcia trwaj 2-3 godziny dydaktyczne, najczęściej organizowane po południu, raz w tygodniu.

Pałac Młodzieży

Pracownia fotograficzna w Płacu Młodzieży na długą tradycję i wielu jej wychowanką aktywnie działa zawodowo w fotografii i filmie. Pałac ma też galerię i organizuje wysatwy debiutów artystycznych. Są zajęciach z fotoreportażu, fotografii artystycznej, portretowej dla dzieci, młodzieży i osób z niepełnopsrawnością. Nielada gradką są metody srebrowe w ciemni fotograficznej. Do dyspozycji uczestników jest ministudio. Placówka organizuje liczne konkursy m.in. Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny Dziecko i jego świat.

Obowiązują zapisy na początku roku szkolnego, ale można też próbować dostać się w każdym semestrze dydaktycznym. Pracownia fotograficzna ma bogatą ofertę. Zajęcia są bezpłatne, jedynie opłaca się zadeklarowaną składkę na Radę Rodziców około 200 zł za semestr.

 

Muzeum Fotografii

Oprócz zwiedzania i cyklicznych wystaw muzeum proponuje tematyczne zajęcia z fotografii. Najczęściej wokół technik srebrowych, szlachetnych, specjalnych. Wspólnie z Centrum Szkoleń WSG organizowane są szkolenia, tj. Studium Portretu lub ABC aparatu. Dzieci szkolne mogą skorzystać z lekcji muzealnych. Przy muzeum działa również Bydgoska Akademia Fotografii z kursem całorocznym zakończonym obroną dyplomu i certyfikatem.

line white

Chcesz porozmawiać?

Podaj swój numer, oddzwonię