Fotograf Bydgoszcz

Jak skupiasz uwagę podczas zdjęcia grupowego?

Kiedy masz do sfotografowania małą grupkę osób to pojawiają się trudności. Nie dość, że trzeba wszystkich zmieścić w obiektywie, to jeszcze każda twarz, musi być widoczna na zdjęciu

Podzielę się swoimi sposobami na dobre zdjęcie grupowe

 

Komunikuję osobom w grupie, że powinni widzieć mój aparat. Ustawiam ich bokiem do obiektywu. Proszę, aby głowę przekręcili na szyi, profilem.

Wykonuję zawsze kilka zdjęć, dziś w cyfrowym zapisie jest to oczywistość. W dodatku telefony mają system „live” i mogą zrobić zdjęcia w tzw. ruchu, aby potem można było wybrać z wielu to najlepsze.

Czy krzyczę ser lub sex? Raczej nie, bardziej wołam, „uwaga”. A potem, głośno „1, 2 i 3”. Wówczas wykonując kilka zdjęć. Potem szybko sprawdzam na ekranie LCD czy względnie wszystko jest dobrze.

Co do upozowania bohaterów to techniki są różne. Można poprosić aby grupa się podzieliła, aby część usiadła, a cześć stała, tak rzędami. Można kogoś położyć, włożyć na ręce innych. Dać wesołe rekwizyty, balony, pomachać.

Lubię też być nieco wyżej niż moim bohaterowie. Nie zawsze jest drabina, ale można wejść na krzesło i zrobić zdjęcie nieco z góry

Te metody są możliwe gdy sytuacja jest mniej oficjalna i uczestnicy chcą trochę się pobawić.

 

Podsumujmy

1. Opanuj grupę

2. Dostosuj kadr do wizji zdjęcia

3. Komunikuj głośno swój pomysł

4. Upozuj grupę

5. Pokaż rękę i zawołaj głośno, że robisz zdjęcie

 

A Ty jak sobie radzisz?

 

 

 

line white

Chcesz porozmawiać?

Podaj swój numer, oddzwonię